Naše aktivity v týždni od 28.3. do 1.4.

Po ukážkovej hodine, deti spoznávajú knižný svet :).

Prešiel ďalší týždeň a po zoznamke

sme spoločne začali spoznávať svet Kníh a príbehov.
 

S príbehmi sa stretávame všade. Rozprávajú nám ich doma, dedko aj babička, počúvame ich od kamarátov, vidíme v televízii, priblížia nám ich obrázky , alebo ich zažívame.

Kto vlastne píše, kto rozpráva, čo je písmeno a ako slovo za slovom vzniká dej? Kam sa zbierajú všetky tie vety a ako vlastne vzniká kniha?
Na všetky tieto otázky sme hľadali spoločne odpovede … až sme sa stali tvorcami príbehu, zapísaného v našej malej knihe.
 
A aby sme sa dozvedeli ešte viac o tomto svete, pôjdeme do knižnice. Pozrieme sa aké rôzne knihy nájdeme na tomto mieste… dozvieme sa čo je leporelo, čo je ilustrácia, kto je spisovateľ a kto teta knihovníčka. Naučíme sa ako sa v knižnici pohybovať, orientovať v novom prostredí, ako požiadať o pomoc, ako si nájsť knižku pre seba či pre bračeka… a ako si ju vypožičať…
Vonku sa nám krásne oteplieva, zobúdza sa príroda, povieme si aj pomocou kníh, čo to o tomto období. Budeme zase tvoriť a pripravíme sa na ďalšie stretnutie venované pokusom so štipkou vedeckého bádania.

 
Tešíme sa na Vás!